Kniha návštěv

Datum: 25.03.2010

Vložil: Jiří

Titulek: Za tohle jsem v listopadu vlaječkou nemával

Dobrý den krajané, chci Vás požádat o pomoc, nebo alespoň o radu, jelikož se mi to zdá jako nejschůdnější řešení mého problému. Dostal jsem se do svízelné situace, která vyplynula z mého přesvědčení, že poctivost, pravda a čisté morální hodnoty zvítězí nad prospěchářstvím, nečestností, pokrytectvím a krátkozrakostí lidí, kteří si neuvědomují morální úpadek, jenž bude mít neblahý vliv pro generace budoucí. Nechtěl jsem jen „držet ústa a krok“ a ve své zoufalosti jsem učinil oznámení na protikorupční linku Amnesty internacional, kde jsem uvedl i své jméno a telefon. To jsem neměl dělat, neboť jak vyplynulo z dalších událostí, tyto informace byly předány okresní kriminální policii od které se dostaly k „podnikatelské mafii“, jejíž lidé mě začali pronásledovat. Toto prozatím ustalo, protože jsem včas volal tísňovou linku. Z dalšího jednání s policií mi začalo být zřejmé(což zasvěceným bylo zřejmé dávno), že je policie spolčená s těmi darebáky a samozřejmě nemohou nic udělat, protože nemám přímé důkazy. Stejně tak, nemůže nic dělat státní zástupkyně, inspekce ministerstva vnitra i protikorupční linka… Jak mi bylo naznačeno, vše bude vyšetřeno „do ztracena“, ale myslím, že se oprávněně mohu obávat msty.
Už jsem ztratil naději, že by se mohlo v naší zemi v brzké době něco změnit k lepšímu, také kvůli tomu, že když jsem před dvěma lety žádal své kolegy ve své bývalé práci, aby vystoupili se mnou proti dvěma diletantským prospěchářským manažerům, dali mi sice za pravdu, ale řekli: nezlob se já mám hypotéku, ženu, děti… nemohu riskovat. Šel jsem do toho sám, nebyl vyslyšen a nakonec jsem podal výpověď. Před dvěma měsíci jsem dostal nabídku od nového ředitele tohoto podniku, který mi pověděl, že jsem tenkrát trefil hřebíček na hlavičku. (alespoň morální satisfakce)
Další věcí proč jsem ztratil naději, je zrušení veřejné diskuse na internetových stránkách mojí rodné vesnice po několika kritických příspěvcích na adresu starosty. Ten zrušení odůvodnil vulgárním příspěvkem jednoho teenagera...
Když si vnímavý člověk skládá tyto a mnoho dalších střípků dohromady, přestává věřit...

Pravděpodobně tyto informace nestačí pro žádost o status uprchlíka. Rovněž moje znalost angličtiny není dostatečná i když nyní pilně studuji. Proto jsem se obrátil na Vás se žádostí o pomoc s vyřízením formalit, zprostředkováním práce, nebo ubytováním.
Budu vděčný za jakoukoliv i malou pomoc a za nic nezůstanu dlužen.
Profesně jsem svářečský technolog (svářečský dozor) ve firmě na výrobu ocelových konstrukcí, převážně průmyslových hal. Mám diplom INTERNATIONAL WELDING TECHNOLOGIST vydaný INTERNATIONAL INSTITUT OF WELDING
-tato kvalifikace je uznávaná i na Novém Zélandu. Mám desetiletou praxi ve svařování konstrukčních ocelí, dělal jsem zámečníka v lehké kovovýrobě, kováře nástrojů v kamenolomu, také jsem zpracovával žulu (granit). Myslím, že jsem všeobecně zručný s technickým myšlením. Umím pracovat s technickou dokumentací i technickými normami. Jsem ochoten dělat jakoukoliv práci. (v srpnu mi bude 36 let, dobrý zdravotní stav, svobodný, bezdětný)
A to že chci zrovna na Nový Zéland, způsobily dvě přednášky studentky, která procestovala oba ostrovy. Zkrátka jsem se do té země a zamiloval. Jsem přesvědčen, že mentalita tamních obyvatel je jiná. Samozřejmě, všude jsou výjimky …
Předem děkuji za jakoukoliv odezvu.
S pozdravem a úctou ke všem lidem dobré vůle (i těm, kteří mi nemohou pomoci)

Jiří Bednarski.

bednarski.jiri@seznam.cz


Zpět na diskuzi